Šport

Ako zmierniť boľavé svaly a bolesť svalov po cvičení

5/5 - (6 votes)

Vyrovnanie sa s oneskoreným nástupom bolesti svalov po tréningu

Bolesti svalov deň alebo dva po intenzívnom tréningu alebo náročnom cvičení je normálne, najmä ak zvyšujete intenzitu cvičenia alebo začínate s novým športom alebo cvičením. Oneskorené bolesti svalov sú spôsobené drobnými poraneniami svalového vlákna a spojivového tkaniva.

Tento stav, známy ako svalová bolesť s oneskoreným nástupom (DOMS) , je bežný, hovorí pani Cindy Ng Li Whye, hlavná fyzioterapeutka na oddelení fyzioterapie a LIFE Center , SGH, členka skupiny SingHealth .

„Ak ste nejaký čas necvičili alebo ak začínate s novou fyzickou aktivitou, pravdepodobne vás po tréningu budú bolieť svaly. Vaše telo jednoducho hovorí, že vaše svaly potrebujú čas na zotavenie,“ hovorí Cindy.

Dobrou správou je, že keď si vaše telo zvykne na nový šport alebo cvičenie, pociťujete len malú alebo žiadnu bolesť svalov.

Ako dlho má trvať bolesť svalov?

Bolestivé svaly, ktoré sa objavia po náročnom tréningu, zvyčajne ustúpia po 24 až 48 hodinách odpočinku. Ak však bolesti svalov po niekoľkých dňoch odpočinku nezmiznú alebo sa dokonca nestanú intenzívnejšie, môže to byť znakom toho, že ste utrpeli vážne svalové zranenie.

Silná bolesť svalov počas cvičenia môže byť tiež znakom toho, že máte svalové napätie alebo svalové zranenie. Ak sú bolesti svalov sprevádzané dýchacími ťažkosťami, vysokou horúčkou, svalovou slabosťou a stuhnutím šije, navštívte lekára.

Tipy na zmiernenie bolesti a bolesti svalov

  1. Použite ľadový obklad
  2. Choďte na masáž
  3. Natiahnuť, natiahnuť, natiahnuť
  4. Robte ľahké cvičenia (ako je chôdza, plávanie)
  5. Pomaly budujte excentrické cvičenia
  6. Dajte si teplý kúpeľ

A čo lokálne krémy? „Existuje len málo dôkazov o tom, že masti, oleje a iné typické športové krémy, ktoré sa dajú kúpiť bez lekárskeho predpisu, majú nejaký účinok nad rámec masáže,“ hovorí Cindy. Avšak tým, že je pokožka studená alebo horúca, môžu odvrátiť vašu myseľ od bolesti.

zdroj

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

BEST SPORTS